foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 59 842 48 31
sekretariat@mechanik.slupsk.pl

podreczniki galeria rekrutacja19 plan lekcjiBK 

konsultacje i kola matura klub rodzicow kuznia logo sow2

discan0

Wszyscy nauczyciele języka angielskiego przyjmują już zgłoszenia do kolejnego konkursu - DISCOVER CANADA 2018!!!

CZYM JEST KONKURS 'DISCOVER CANADA"

Przede wszystkim jest to konkurs wiedzy o KANADZIE.

Organizatorem V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie – Discover Canada 2018 jest I Liceum Ogólnokształcące w ZSO w Żorach oraz Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego.

Konkurs składa się z trzech etapów i kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 

Zawody szkolne polegają na udzieleniu przez każdego z uczniów odpowiedzi na 110 zamkniętych i otwartych pytań testowych z zakresu znajomości języka angielskiego oraz szeroko rozumianej wiedzy o Kanadzie.

Do drugiego etapu konkursu przechodzi 60 uczestników, którzy w pierwszym etapie otrzymają największą liczbę punktów. Drugi etap odbędzie się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych w Sosnowcu. Uczestnicy piszą test składający się z pytań otwartych oraz pracę pisemną.

Do trzeciego etapu przechodzi maksymalnie 15 uczestników, którzy otrzymali najwyższą ilość punktów w II etapie. Finał konkursu odbywający się w Żorach będzie się składał z dwóch części: 10 minutowej prezentacji multimedialnej na podany temat oraz odpowiedzi na zadane przez Komisje pytania.

W skład Komisji Konkursowej będą wchodzili pracownicy naukowi Zakładu Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego oraz przedstawiciel Polskiego Towarzystwa Badań Kanadyjskich. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród odbędzie się w obecności Prezydenta Miasta Żory, przedstawicieli Uniwersytetu Śląskiego, Polskiego Towarzystwa Badań Kanadyjskich oraz sponsorów, patronów konkursu i publiczności.

Wśród nagród znajduje się pięć indeksów na Filologię Angielską UŚ, wysokie nagrody pieniężne, ufundowane przez Prezydenta Miasta Żory, oraz nagrody książkowe i rzeczowe.

mechanikYT

Mapa rewitalizacji miasta Słupska

mapa rewitalizacji

Współpraca