foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 59 842 48 31
sekretariat@mechanik.slupsk.pl

podreczniki1 galeria rekrutacja19 plan lekcjiBK 

konsultacje i kola matura klub rodzicow kuznia logo sow2

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

 Miasto Słupsk realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Szkoła zawodowa
szkołą dobrego wyboru – podniesienie jakości edukacji w ponadgimnazjalnych szkołach
zawodowych w Słupsku”

 Aktualny plakat EFSOd 01 września 2016 r. do grudnia 2021 r. w Naszej Szkole realizowany jest projekt "Szkoła zawodowa szkołą dobrego wyboru – podniesienie jakości edukacji w ponadgimnazjalnych szkołach zawodowych w Słupsku", który finansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie poziomu zatrudnienia absolwentów szkół w mieście Słupsk jak i również zwiększenie szans uczniów na odniesienie sukcesu na rynku pracy, dostosowanie kompetencji zawodowych nauczycieli do wymogów rynku pracy, zwiększenie i usystematyzowanie współpracy szkół zawodowych z pracodawcami oraz szkołami wyższymi.

W ramach 

projektu zaplanowano doskonalenie kompetencji zawodowych nauczycieli (staże u pracodawców, kursy, szkolenia) oraz uczniów (staże i praktyki u pracodawców, kursy, szkolenia, wizyty studyjne).

W projekcie mogą wziąć udział uczennice i uczniowie z klas technik pojazdów samochodowych, technik mechanik, technik mechatronik, technik logistyk, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, lakiernik, mechanik monter maszyn i urządzeń oraz kierowca mechanik.

Wszystkich chętnych bardzo serdecznie ZAPRASZAMY.

Szczegółowych informacji udziela Pani wicedyrektor Anna Szymańska i Pani pedagog Justyna Surmacz.

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

IMG 7318.JPG 7W dniu 6 kwietnia 2018r uczniowie naszej szkoły (Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku) uczestniczyli w wycieczce do Poznania (Moto Show). Głównym celem wyjazdu były odbywające się tam targi motoryzacyjne. Na miejscu zrealizowaliśmy nasze wejściówki, wyciągnęliśmy sprzęt foto i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Targi składały się z części wystawowych - gdzie na dużych zadaszonych powierzchniach hal prezentowały się firmy z branży motoryzacyjnej. Uczestnicy wycieczki mogli zapoznać się z nowościami motoryzacji jakie weszły na rynek światowy oraz modelami samochodów które wejdą do produkcji w 2019r. Na targach motoryzacyjnych brały udział znane osoby np. Grzegorz Duda z programu 101 napraw. Największą atrakcją cieszącą się dużym zainteresowaniem był nowy model Skody Vision z napędem elektrycznym ( prototyp).Na scenach w halach mogliśmy także obejrzeć szereg prezentacji oraz wysłuchać fachowych wykładów osób reprezentujących poszczególne firmy, odbyły się debaty i dyskusje m.in. na temat: „Samochody hybrydowe”, „Kierowca mechanik – zawód z przyszłością”. Scena gościła wybitnych ekspertów motoryzacji. Podczas targów odbywał się także XXII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, w którym wzięli udział nasi uczniowie z zawodu lakiernik. Mieli oni możliwość sprawdzenia swoich umiejętności zawodowych i poznania nowości motoryzacyjnych oraz innowacyjnych rozwiązań wprowadzanych w branży.

Czytaj więcej...

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

20180411 102356.jpg 14Dnia 11.04.2018r grupa 20 uczniów kształcących się w zawodzie technik mechatronik wraz z opiekunem Beatą Drobkiewicz wzięła udział w zajęciach laboratoryjnych na Politechnice Koszalińskiej na Wydziale Technologii i Edukacji. Wykładowcy Politechniki przedstawili uczniom perspektywy interdyscyplinarnego kształcenia i prowadzenia badań w zakresie nowych technologii i nowoczesnych metod kształcenia.

Czytaj więcej...

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

IMG 20180320 103034.jpg 1W dniu 20 marca 2018 roku grupa 20 uczniów z klas 2cT i 3cT, kształcących się w zawodzie technik mechatronik, wzięła udział w XXIV Targach Automaticon - Międzynarodowych Targach Automatyki i Pomiarów. W tym dniu, jak co roku, hale wystawiennicze zostały otwarte dla uczniów i studentów. Targi Automaticon są największym w Polsce profesjonalnym forum, na którym spotykają się producenci, kompletatorzy i odbiorcy automatyki przemysłowej.

Czytaj więcej...

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo www UE EFSI 

W latach 2016-2021 Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku realizuje projekt pod nazwą „Szkoła zawodowa szkołą dobrego wyboru – modernizacja i wyposażenie trzech ponadgimnazjalnych szkół zawodowych w Słupsku”. Wsparciem zostały objęte trzy szkoły ponadgimnazjalne (oprócz ZSMiL: Zespół Szkół Technicznych i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1) prowadzące kształcenie w ramach branż kluczowych, tj. ICT i elektronika, transport, logistyka i motoryzacja oraz sektor kreatywny. Przedsięwzięcie obejmuje doposażenie ww. szkół w sprzęt i materiały dydaktyczne, prace inwestycyjne (adaptacja i modernizacja sal dydaktycznych) oraz kształcenie ustawiczne.

W Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w ramach projektu przeprowadzono prace budowlane związane w z remontem dwóch sal dydaktycznych, klatki schodowej oraz nieużytkowanego dotychczas poddasza budynku szkoły w celu dostosowania go do utworzenia czterech nowych sal dydaktycznych. W wyniku zakupu wyposażenia dla ZSMiL, w narzędzia edukacyjne doposażone zostaną pracownie, w których kształcić się będzie młodzież w branżach: transport, logistyka i motoryzacja oraz ICT i elektronika. Koszt wyposażenia dla ZSMiL wyniesie 2 708 546,87 zł.

Czytaj więcej...

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

W ramach realizacji projektu nauczania zawodowego uczniowie klas IVL, IVLu, IIL pojechali na wycieczkę do Poznania. Pierwszym celem było zwiedzenie i zapoznanie się z funkcjonowaniem i działalnością centrum magazynowego firmy „Fresh Logistics” będącej częścią grupy Raben. Firma ta założona w 2002 r. jest dziś na polskim rynku transportowym potentatem, który specjalizuje się w kompleksowej obsłudze logistycznej produktów świeżych wymagających kontrolowanej temperatury od +2°C do +6°C oraz 0°C do +2°C (UltraFresh) w całym łańcuchu dostaw. Współpracuje ze wszystkimi działającymi na polskim rynku sieciami sprzedaży detalicznej. Biorąc z półki „Lidla”, „Biedronki” czy „Netto” lody, albo mrożone warzywa możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że dostarczyła go firma „Fresh Logistics”.

Czytaj więcej...

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

10W dniach 22 i 23 maja 2017 r. odbył się wyjazd edukacyjny do Gdańska w ramach projektu „Szkoła zawodowa szkołą dobrego wyboru – podniesienie jakości edukacji w ponadgimnazjalnych szkołach zawodowych w Słupsku”. Udział wzięło 32 uczniów klas logistycznych oraz dwóch opiekunów. Celem wyjazdu było zapoznanie się z funkcjonowaniem, organizacją, specyfiką pracy, systemami oraz technologią stosowaną w transporcie lotniczym i morskim.

Pierwszego dnia uczniowie mieli w programie zwiedzanie lotniska w Gdańsku. Na miejscu zostali podzieleni na dwie grupy. W pierwszej kolejności uczestnicy zwiedzali wieżę kontroli ruchu lotniczego. Zapoznali się z głównymi zadaniami jakimi zajmują się kontrolerzy, z technologią występującą na wieży, specyfiką pracy, ale również jak wygląda rekrutacja i szkolenie kontrolerów ruchu lotniczego.

Czytaj więcej...

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

ZAPROSZENIE DO WSPÓŁPRACY PRZY REALIZACJI PROJEKTU
W CHARAKTERZE PODMIOTÓW PRZYJMUJĄCYCH NA STAŻ

Dyrekcja Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych oraz Miasto Słupsk pełniące rolę Beneficjanta projektu „Szkoła zawodowa szkołą dobrego wyboru – podniesienie jakości edukacji w ponadgimnazjalnych szkołach zawodowych w Słupsku” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 zaprasza pracodawców oraz przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie miasta i powiatu słupskiego do zaoferowania odbycia 150 godzinnego stażu zawodowego uczestniczkom i uczestnikom projektu.

Zaproszenie kierowane jest do instytucji z otoczenia społeczno-gospodarczego szkół, w tym przede wszystkim w przedsiębiorstw lub pracodawców działających na obszarze, na którym znajduje się szkoła.

 1. Staże realizowane będą od maja 2017 do sierpnia 2021 roku.

 2. Zaproszenie ma charakter otwarty.

 3. Wniosek o dofinansowanie projektu przewiduje realizację następujących staży: 
  1. Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku – razem 410 osób z technikum oraz 200 uczniów ZSZ w zawodach (lakiernik, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik monter maszyn i urządzeń oraz kierowca-mechanik)
   • technik pojazdów samochodowych 
   • technik mechanik
   • technik logistyki 
   • technik mechatronik
 4. Wymiar czasu trwania każdego stażu wyniesie 150 godzin (musi być zrealizowany do końca każdego roku kalendarzowego).

 5. W ramach refundacji pracodawcy otrzymują 500 zł brutto na pokrycie kosztów oddelegowania pracownika do pełnienia przez niego funkcji opiekuna praktyk (na 6 osób).

 6. Uczniowie mają zapełniony zwrot kosztów dojazdu oraz zakupu odzieży ochronnej.

 7. Staż w zależności od organizacji pracy w przedsiębiorstwie może być realizowany w tygodniu po zakończonych zajęciach dydaktycznych bądź w soboty i niedziele w okresie wakacji lub dni wolnych od zajęć dydaktycznych.

 8. Szczegółowych informacji udziela Koordynator projektu wicedyrektor ZSMiL Anna Szymańska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania:

 

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

Od 01 września 2016 r. do grudnia 2021 r. w Naszej Szkole realizowany jest projekt "Szkoła zawodowa szkołą dobrego wyboru – podniesienie jakości edukacji w ponadgimnazjalnych szkołach zawodowych w Słupsku", który finansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie poziomu zatrudnienia absolwentów szkół w mieście Słupsk jak i również zwiększenie szans uczniów na odniesienie sukcesu na rynku pracy, dostosowanie kompetencji zawodowych nauczycieli do wymogów rynku pracy, zwiększenie i usystematyzowanie współpracy szkół zawodowych z pracodawcami oraz szkołami wyższymi.

W ramach 

projektu zaplanowano doskonalenie kompetencji zawodowych nauczycieli (staże u pracodawców, kursy, szkolenia) oraz uczniów (staże i praktyki u pracodawców, kursy, szkolenia, wizyty studyjne).

W projekcie mogą wziąć udział uczennice i uczniowie z klas technik pojazdów samochodowych, technik mechanik, technik mechatronik, technik logistyk, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, lakiernik, mechanik monter maszyn i urządzeń oraz kierowca mechanik.

Wszystkich chętnych bardzo serdecznie ZAPRASZAMY.

Szczegółowych informacji udziela Pani wicedyrektor Anna Szymańska i Pani pedagog Justyna Surmacz.

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

20170524 10063624.05.2017 r. po raz kolejny grupa 10 uczniów kształcących się w zawodzie technik mechatronik wzięła udział w zajęciach na Politechnice Koszalińskiej na Wydziale Technologii i Edukacji.

Uczniowie zwiedzali sale wykładowe i laboratoryjne. Poznali stanowiska robotyki, napędów, miernictwa oraz obejrzeli pracownie pomp ciepła z solarami słonecznymi. Wykładowca zapoznał uczniów ze stanowiskami: cyfrowych pomiarów położenia liniowego, serwonapędu liniowego, przetwornikami siły i położenia, odległości i przemieszczenia, pomiaru temperatury i naprężeń. W pracowni robotyki uczniowie sami mogli zaprogramować robota Kawasaki (firmy Astor) do przenoszenia niewielkich elementów. Sterowali również dużym robotem przemysłowym firmy Fanuc Robotics S-420F z kontrolerami R-J, masa robota to 1600kg, a jego udźwig 120kg. Wykładowca przeprowadził wstępne szkolenie z obsługi tego robota i omówił parametry sprzętowe szafy sterowniczej. Uczniowie zapoznali się z jednym ze sposobów „uczenia” robota wykonywania poszczególnych zadań, używając do tego celu panelu sterującego Teach Pendan.

Beata Drobkiewicz

FOTOGALERIA

 

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

Zajecia na Politechnice Koszalinskiej17.05.2017 r. grupa 10 uczniów kształcących się w zawodzie technik mechatronik wzięła udział w zajęciach na Politechnice Koszalińskiej na Wydziale Technologii i Edukacji. Wykładowcy Politechniki przedstawili uczniom perspektywy interdyscyplinarnego kształcenia i prowadzenia badań w zakresie nowych technologii i nowoczesnych metod kształcenia.

Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z dziedziny robotyki i miernictwa, zwiedzali sale wykładowe i laboratoryjne. W salach można było zobaczyć m.in. roboty przemysłowe, stanowiska PLC do sterowania napędami, makiety domów inteligentnych., urządzenia i przyrządy miernicze.

Czytaj więcej...

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

MotoShow2017 Poznan 02Grupa 37 uczniów kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych, mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych oraz lakiernik wzięła udział w poznańskich Targach Motor Show 2017. Poznań Motor Show 2017 to najlepsze polskie targi motoryzacyjne. Na targi wybraliśmy się w piątek 7 kwietnia. Pobudka o 5 rano, aby wyruszyć wcześnie ze Słupska i spokojnie na godzinę 11 dotrzeć do Poznania ;). Na miejscu zrealizowaliśmy nasze wejściówki. Wyciągamy sprzęt foto i zaczynamy zwiedzanie – na przejście całości mamy niecałe trzy godziny. Targi składały się z części wystawowych - gdzie na dużych zadaszonych powierzchniach hal prezentowały się firmy z branży motoryzacyjnej.

Czytaj więcej...

mechanikYT

Mapa rewitalizacji miasta Słupska

mapa rewitalizacji

Współpraca