foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
59 842 48 31
sekretariat@mechanik.slupsk.pl

       

podreczniki2122 galeria rekrutacja22 plan lekcji BK 

konsultacje i kola matura dla rodzicow kuznia logo sow2

gra miejskaDołącz do gry i wygrywaj cenne nagrody!
 
Jak co roku w dniach 16-22 września będziemy obchodzili Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT).
 
W tym roku hasłem przewodnim będzie: „Mobilność bezemisyjna dla wszystkich”. Centrum Inicjatyw Obywatelskich we współpracy z Miastem Słupsk przygotowało dla mieszkańców miasta wiele atrakcji.
 
– 20.09. – „Bitwa o rower” – gra miejska przeznaczona dla rodzin i grup do 6 os., 10 stacji tematycznych nawiązujących do tematyki ETZT, nagrody: bony upominkowe na rower lub sprzęt sportowy. I miejsce: 1500 zł, II miejsce: 1000 zł, III miejsce: 500 zł. Start: Akwapark Trzy Fale, godz. 10:00
 
– 16–20.09. – walkathon – w dniach od 16 do 20 września będziemy zachęcać mieszkańców regionu do chodzenia: do pracy, do szkoły, po zakupy itp. Dzięki specjalnej aplikacji każdy będzie mógł „zbierać kilometry” Osoba która przejdzie najwięcej km otrzyma nagrodę główną o wartości 1500 zł do wykorzystania na zakup roweru lub sprzętu sportowego. Pozostali uczestnicy mogą liczyć na nagrody pocieszenia i drobne upominki w tym m.in. wejściówki do słupskich obiektów kulturalno-sportowych np. Trzy Fale
 
– 07-20.09. konkurs plastyczny dla uczniów szkół – będziemy zachęcać klasy do stworzenia „ekologicznego pojazdu” – makiety np. roweru czy hulajnogi z materiałów z recyklingu, np. puszki, butelki, rolki po papierze toaletowym, kapsle itp. Za udział w konkursie również przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody o wartości: I miejsce – 500 zł, II – miejsce 400 zł, III miejsce – 300 zł oraz różne gadżety i upominki
 
– 19.09. – Masa Krytyczna „Słupszczanie na Rowery!” – wydarzenie STR Szprycha współfinansowane ze środków Miasta Słupsk.
 
– 20.09. – mural – odsłonięcie muralu – Akwapark Trzy Fale godz. 10:00
 
– 20.09. – aleja Sienkiewicza, godz. 16.00 – rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród. Impreza kończąca ETZT.
 
– 22.09. – Mobilny Punkt – ul. Wojska Polskiego – upominki rowerowe oraz możliwość przetestowania rowerów cargo.
 
– 22.09. – darmowy transport publiczny – wszyscy mieszkańcy Słupska będą mogli skorzystać z darmowego transportu publicznego.
 
Nagrody w konkursach współfinansuje Urząd Miejski w Słupsku. Organizację Gry Miejskiej wspiera Klub FIT GARAŻ oraz Sklep Rowerowy KAWISBIKE.
 
Wszystkie powyższe działania mają zwrócić uwagę naszych mieszkańców i mieszkanek w każdym wieku na to, że czystość powietrza jakim oddychamy, ale też jakim będą oddychały nasze dzieci czy wnuki, zależy od podejmowanych przez nas decyzji. Największa zmiana zaczyna się od pierwszego kroku i warto o tym pamiętać. Dlatego jak co roku będziemy promować neutralną pod względem emisji CO2 przestrzeń miejską.
 
Temat odzwierciedla ambitne cele kontynentu neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 r., Określone przez Ursulę von der Leyen, przewodniczącą Komisji Europejskiej, przedstawiając Europejski Zielony Ład.
 
Dodatkowe informacje:
 
Centrum Inicjatyw Obywatelskich
Patrycja Czawłytko
 
Al. Sienkiewicza 19
tel. 59 840 29 20
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kieruki w klasach na rok 2021/2022

moodle logo

SKARGI

mechanikYT

Mapa rewitalizacji miasta Słupska

mapa rewitalizacji

Współpraca

Logo Kospel
Logo OptiNav Sp. z o.o.
//poczatek widgetu dostepności //koniec widgetu dostępności