foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
59 842 48 31
sekretariat@mechanik.slupsk.pl

       

podreczniki2122 galeria baner rekrutacja 2021/2023 plan lekcji BK 

konsultacje i kola matura dla rodzicow kuznia logo sow2

perspektywy 2022 technikum srebro

librus

logo cke
portal edukacyjny 

Baner CMI

maly plakat EFS poziom A3 Supsk

projekt uczesie dobrze nauczac maly

Projekt zdalna szkola

logo

Erasmus 

Power

 

szkola z klasa

sus

Baner promujący wykładInstytut Historii i Biuro ds. Rozwoju i Współpracy Akademii Pomorskiej w Słupsku zapraszają na kolejny wykład w ramach nowej edycji programu „Wykład na 5+”. Wykład odbędzie się 14 grudnia 2021 r. (wtorek) i rozpocznie się o godzinie 17:00 (GMT+1). Wydarzenie będzie dostępne za pośrednictwem platformy webinarowej ClickMeeting oraz na naszym kanale YouTube
 
Wykład zatytułowany „Co Amerykanie wiedzą o historii Polski - albo co powinni!” wygłosi prof. Patrice Dabrowski z Center for European Studies, Harvard University.
 
O badaczce:
 
Profesor Patrice M. Dabrowski jest historykiem wykształconym na Harvardzie, której główne zainteresowania naukowe dotyczą historii Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Wykładała i pracowała na Uniwersytecie Harvarda, Uniwersytecie Browna, Uniwersytecie Massachusetts w Amherst oraz Uniwersytecie Wiedeńskim. Profesor Dabrowski jest autorką kilku książek, w tym na temat historii Polski na przestrzeni tysiąca lat (Poland: The First Thousand Years) oraz wydanej właśnie książki pt. Carpathians: Discovering the Highlands of Poland and Ukraine. W 2014 roku Prezydent RP odznaczył ją Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. W 2021 prof. Dąbrowski otrzymała Nagrodę Mary Zirin od Association for Women in Slavic Studies.
 
Abstrakt:
 
Profesor Patrice M. Dabrowski, opierając się na swoim doświadczeniu w prowadzeniu zajęć z historii Polski i Europy Środkowo-Wschodniej na kilku amerykańskich uniwersytetach, przedstawi zakres wiedzy przeciętnego Amerykanina o historii Polski i wyjaśni zastany stan wiedzy. Podczas wystąpienia badaczka zwróci szczególną uwagę na te aspekty historii Polski, które powinny zainteresować Amerykanów.
 
Moderator: dr hab. Robert Kuśnierz, prof. AP z Instytutu Historii Akademii Pomorskiej w Słupsku
 
Gospodarz: dr hab. Marek Łukasik, prof. AP- Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy Akademii Pomorskiej w Słupsku
 
Dołącz do nas za pośrednictwem platformy Click Meeting:
 
 
Dołącz do nas przez YouTube:
 

Kierunki w klasach na rok 2022/2023

moodle logo

SKARGI

mechanikYT

Mapa rewitalizacji miasta Słupska

mapa rewitalizacji

Współpraca

Logo Kospel
Logo OptiNav Sp. z o.o.
//poczatek widgetu dostepności //koniec widgetu dostępności