foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
59 842 48 31
sekretariat@mechanik.slupsk.pl

       

baner podreczniki galeria baner rekrutacja 2023/2024 plan lekcji BK 

konsultacje i kola matura dla rodzicow OSR logo sow2

Izba powstała z inicjatywy członków Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji. Mieści się w lokalu przy ul.Filmowej 2.

Otwierając drzwi Izby przenosimy się w świat nieistniejącej już kolei. W sentymentalną podróż zabierają nas eksponaty znajdujące się w izbie: takie jak zabytkowe lampy i telefony, mundury, modele kolejek, bilety kartonowe czy konsola z pociągu. Można znaleźć tam również tabliczki znamionowe lokomotyw parowych, które jeździły w Słupsku, narzędzia, mapy, oraz inne rzeczy związane z kolejnictwem.

Młodzież mogła posłuchać osobistych, niesamowitych historii o pracy kolejarza jak to było dawniej i jak jest dziś. Przykładowo ile osób musiało dawniej wymieniać resor bez użycia podnośnika, ile trwało szkolenie by prowadzić parowóz, ile ton węgla niezbędne było aby ze Słupska dotrzeć do Szczecinka itd. Takich ciekawostek o czym nie wszyscy wiedzą można dowiedzieć się nieopodal naszej szkoły.

Korzystając ze sprzyjającej aury wybraliśmy się także na krótki spacer w stronę Kościoła Mariackiego i starej zabytkowej poczty. I tu pani Beata Podoba przedstawiła krótki rys historyczny zabytków. Wróciliśmy bulwarami wzdłuż rzeki, gdzie także mogliśmy posłuchać o herbaciarni, Muzeum Pomorza Środkowego i Baszcie Czarownic.

Był to przyjemny dzień z historią.

M.GinkoKierunki w klasach na rok 2022/2023

moodle logo

SKARGI

mechanikYT

TikTok mechanika

Współpraca

Logo Kospel
Logo OptiNav Sp. z o.o.