foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
59 842 48 31
sekretariat@mechanik.slupsk.pl

podreczniki galeria rekrutacja19 plan lekcjiBK 

konsultacje i kola matura klub rodzicow kuznia logo sow2

28.03.2018 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyła się gala finałowa konkursu "Razem do zawodu". Konkurs organizowany był w ramach projektu  „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”.

W konkursie wystartowało 195 uczniów szkół zawodowych, którzy utworzyli 46 zespołów projektowych. Każdy zespół pod okiem opiekuna przygotowywał nowatorski projekt w jednej z czterech kategorii:

 

 • technologie informacyjne i komunikacyjne (ICT), elektronika,
 • transport, logistyka i motoryzacja,
 • turystyka, sport i rekreacja,
 • budownictwo.

Jury spośród zaprezentowanych prac nagrodziło 13 zespołów oraz przyznało 15 wyróżnień

 Wyłonieni laureaci ze szczebla powiatowego zostali ocenieni przez kapitułę wojewódzką w składzie: J. Filipczak – wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, K. Mykowska i B. Widera – Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Departament Edukacji i Sportu, S. Halbryt – Sescom S.A. z siedzibą w Gdańsku, A. Wódarczyk – Flex z siedzibą w Tczewie, B. Ołdakowski – Actia Forum sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni, J. Sierzputowski – Drutex S.A. z siedzibą w Bytowie, K. Mielnik – Hotel Dedal w Malborku, D. Strycharczyk – C. Hartwig Gdynia S.A. z siedzibą w Gdyni, L. Rogaczewska- Muzeum Zamkowe Malbork,  Z. Dróżdż – Pracodawcy Pomorza – przewodniczący oddziału w powiecie bytowskim, dr inż. J. Kuchta –Politechnika Gdańska, dr S. Skiba – Akademia Morska w Gdyni, D. Czechowska-Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, dr hab. inż. Z. Kurałowicz – profesor nadzwyczajny Politechnika Gdańska.

Nagrody wręczał wicemarszałek województwa  pomorskiego Wiesław Byczkowski.

Nasza szkoła w branży ICT i elektronika została nagrodzona wyróżnieniem. Uczniowie wykonali projekt: „Platforma samojezdna ze sterowaniem zdalnym lub automatycznym".  Wyróżnieni uczniowie to:

 1. Gołębiewski Kornel
 2. Kalinowski Marcin
 3. Krefta Bartłomiej
 4. Jarocki Jakub
 5. Hinc Joachim

Opiekunem projektu była Pani Beata Drobkiewicz. Za pomoc oraz udostępnienie części i elementów do projektu dziękujemy również nauczycielom praktycznej nauki zawodu Panom: Tomaszowi Szygendzie i Adamowi Drobkiewicz.

W kategorii dotyczącej transportu, logistyki i motoryzacji, najlepszy okazał się „Projekt samochodu osobowego elektrycznego wspomaganego za pomocą ogniw fotowoltaicznych" wykonany przez uczniów klasy pierwszej. Opiekunem projektu był Pan Marcin Ślufarski.

 1. Chłodnicki Jakub
 2. Gołembowski Dominik
 3. Marquardt Dominik
 4. Najmrodzki Patryk
 5. Kośmider Robert

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

FOTOGALERIA

SKARGI

mechanikYT

Mapa rewitalizacji miasta Słupska

mapa rewitalizacji

Współpraca