foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 59 842 48 31
sekretariat@mechanik.slupsk.pl

podreczniki galeria rekrutacja19 plan lekcjiBK 

konsultacje i kola matura klub rodzicow kuznia logo sow2

IMG 2727Przypomnijmy, że Uczniowie Mechanika otrzymali do remontu zabytkowy motor. To prezent od Akademii Renowacji, która w ten sposób chce promować szkolnictwo zawodowe. 

Nauka zawodu poprzez dobrą zabawę to główne założenie Akademii Renowacji, popularyzującej szkolnictwo zawodowe. Z jej inicjatywy uczniowie Mechanika otrzymali do odnowienia niepozorny motocykl, który dzięki ich wysiłkowy niedługo odzyska utraconą świetność. Restaurację maszyny powierzono klasie o profilu lakierniczym. To do jej zadania będzie należało zastąpienie starej, obdartej farby nową lśniącą powłoką lakieru.

 

Przedstawiciele Akademii Renowacji postanowili sprowadzić do szkoły motorower z kolekcji Zbyszka Koprasa z Fiałkowa, mechanika i kolekcjonera jednośladów spod Poznania. W swojej kolekcji posiada ponad trzysta modeli zabytkowych motocykli i motorowerów.

Na renowację motocykla uczniowie będą potrzebowali kilkudziesięciu godzin. Proces renowacji wymaga kompletnego rozłożenia maszyny i odnawiania całości element po elemencie. 

Efekty pracy lakierników z Mechanika zobaczymy w listopadzie, kiedy motocykl w pełnej krasie zostanie zaprezentowany na targach Retro Motor Show.

SKARGI

mechanikYT

Mapa rewitalizacji miasta Słupska

mapa rewitalizacji

Współpraca