foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
59 842 48 31
sekretariat@mechanik.slupsk.pl

podreczniki galeria rekrutacja20 plan lekcjiBK 

konsultacje i kola matura klub rodzicow kuznia logo sow2

IMG 20181127 145330W dniach 27 i 28 listopada 2018 r. uczniowie klas logistycznych: IIs, IIL, IIIL i IV L w ramach programu „Szkoła zawodowa szkołą dobrego wyboru” wybrały się na wycieczkę do Wielkopolski aby podejrzeć jak funkcjonują jedne z najważniejszych przedsiębiorstw przemysłu motoryzacyjnego w naszym kraju. Pierwsze z nich to „Solaris Coch & Bus”- największy producent autobusów miejskich w Polsce i jeden z największych i najważniejszych w UE. Rocznie fabryka w podpoznańskim Bolechowie dostarcza kontrahentom ok. 1500 autobusów.

Ale jakich: spalinowych, gazowych , hybrydowych i elektrycznych , niskopodłogowych jedno i wielo przegubowych. Produkuje się nawet „Pociągi autobusowe” o długości 24 m. Wszystkie autobusy są jak garnitur szyty u krawca, robione pod specjalne zamówienie odbiorcy, ze wszystkimi jego wymaganiami. Rok temu elektryczny autobus Urbino 12 został uznany najlepszym i najnowocześniejszym autobusem miejskim w Europie i otrzymał takiego motoryzacyjnego Oskara. Na dzień dzisiejszy autobusy Solaris jeżdżą w ok. 700 miastach na całym świecie.

Na drugi dzień było nie mniej emocji ponieważ zwiedzaliśmy prawdziwy cud techniki – oddaną do użytku kilka lat temu nowoczesną fabrykę samochodów użytkowych VW we Wrześni. O możliwościach tego zakładu mówią liczby: 3000 pracowników, 220 ha powierzchni co odpowiada powierzchni 300 boisk piłkarskich, eksport na cały świat , co 3,5 minuty z taśmy zjeżdża nowiutki samochód, w ciągu 24 h zakład jest w stanie wyprodukować ok. 400 pojazdów. Główny model VW Crafter produkowany jest aż w 69 wariantach. 70 % wszystkich prac wykonują tu roboty, które mieliśmy przyjemność oglądać. I co ważne zakład się rozbudowuje, a praca, także i dla naszych absolwentów czeka. Prawdziwą odskocznią od zgiełku fabrycznego była cisza i nastrój starego miasta w Poznaniu na które zaprosili nas sprawujący opiekę nauczyciele T. Szumiło i I. Kuc-Mikłaszewicz.

 

SKARGI

mechanikYT

Mapa rewitalizacji miasta Słupska

mapa rewitalizacji

Współpraca