foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
59 842 48 31
sekretariat@mechanik.slupsk.pl

podreczniki galeria rekrutacja21 plan lekcji BK 

konsultacje i kola matura dla rodzicow kuznia logo sow2

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, iż właśnie rozpoczęły się zgłoszenia do kolejnej edycji bezpłatnego, 8-miesięcznego programu motywacyjno-rozwojowego LifePlan, organizowanego przez Fundację Marka Kamińskiego.
 
LifePlan to program, którego głównym beneficjentem jest młodzież w wieku 14-17 lat, w szczególności znajdująca się w sytuacji bądź środowisku o utrudnionym starcie (m.in. pochodząca z domów dziecka czy ubogich rodzin).
 
Celem projektu będzie zapewnienie lepszego startu w dorosłość dla 25 uczestników, którzy wezmą udział w programie.
 
Czym jest LifePlan?
 
Fundamentem dla projektu LifePlan jest metoda Biegun autorstwa Marka Kamińskiego. Powstała ona na bazie doświadczeń z wypraw znanego polskiego polarnika i podróżnika. LifePlan jest kontynuacją wsparcia młodych ludzi w podejmowaniu zmiany w ich życiu – tak, jak metoda Biegun wpłynęła na Jaśka Melę podczas wypraw na Bieguny w 2004 roku.
 
Celem LifePlanu jest objęcie wsparciem 25 uczestników w wieku 14 – 17 lat, którzy w 8 miesięcy poznając metodę Biegun, nauczą się korzystać z narzędzi pomagających im realizować cel. W czasie całego procesu określą swój Biegun (sformułują swój cel) i będą dążyć do jego zdobycia. W trakcie programu będą mieli szansę zbudować poczucie własnej wartości oraz postawę Zdobywcy. Uczestnicy wypracują nowe kompetencje, które realnie pozwolą im kształtować swoje życie i podejmować decyzje na długo po zakończeniu programu.
 
Uczestnicy przejdą przez 8 modułów edukacyjnych w tym:
 
warsztaty integracyjne,
dwutygodniowy Obóz,
warsztaty rozwoju kompetencji,
wyprawę survivalową.
Dodatkowo przez cały okres trwania programu Uczestnicy biorą udział w sesjach indywidualnych ze swoim trenerem, podczas których realizują program oraz wspólnie poszukują rozwiązań dla pojawiających się w trakcie procesu trudności i wyzwań.
 
Dla kogo jest LifePlan?
 
Dla ambitnych nastolatków w wieku 14–17 lat, którzy znajdują się w sytuacji lub środowisku, które nie wspiera ich indywidualnego rozwoju.
 
Jak można się zgłosić?
 
Uczestnik powinien odpowiedzieć na pytanie "Jaki jest Twój Biegun?" i przekonać Jury, dlaczego chce wziąć udział w programie. Może pisać, tworzyć, mówić o swoich marzeniach, o sobie, o tym kim jest i kim jeszcze chciałby się stać.
 
Uczestnik powinien przygotować pracę artystyczną, pisemną, prezentację elektroniczną, bilbord/plakat/kolaż, piosenkę, wiersz – cokolwiek, co jest bliskie jego sercu.
 
Następnie należy wydrukować kartę zgłoszeniową, oświadczenia i regulamin konkursu, które dostępne są na stronie internetowej: www.marekkaminski.com/lifeplan.
 
Wypełnienie karty zgłoszeniowej, oświadczeń i podpisanie regulaminu leży po stronie rodzica/opiekuna Uczestnika. W ramach zgłoszenia należy przesłać mailem lub pocztą pracę zgłoszeniową, wypełnioną kartę zgłoszeniową, oświadczenia i podpisany regulamin.
 
 
Harmonogram zgłoszeń:
 
Zakończenie przyjmowania zgłoszeń: 15. marca 2020 roku
Przedstawienie laureatów: maj 2020 roku.
 
Wszelkie pytania i sugestie dotyczące programu można kierować pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
 
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w programie!
 
Z wyrazami szacunku
 
Małgorzata Gałek
Koordynator programu LifePlan
tel: +48 608 060 412
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

moodle logo

SKARGI

mechanikYT

Mapa rewitalizacji miasta Słupska

mapa rewitalizacji

Współpraca

//poczatek widgetu dostepności //koniec widgetu dostępności