foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
59 842 48 31
sekretariat@mechanik.slupsk.pl

       

podreczniki2122 galeria rekrutacja22 plan lekcji BK 

konsultacje i kola matura dla rodzicow kuznia logo sow2

perspektywy 2022 technikum srebro

librus

logo cke
portal edukacyjny 

Baner CMI

maly plakat EFS poziom A3 Supsk

projekt uczesie dobrze nauczac maly

Projekt zdalna szkola

logo

Erasmus 

Power

 

szkola z klasa

sus

167140440 729040747762039 3644116641783357434 nW dniach 22 - 31 marca 2021 r. Biuro Karier zorganizowało Dni Kariery w MECHANIKU. W ramach tego wydarzenia uczniowie klas III i IV Technikum oraz III Szkoły Branżowej I Stopnia brali udział
w spotkaniach z pracodawcami i doradcami zawodowymi z instytucji wspierających rynek pracy; wszystkie spotkania odbyły się na platformie TEAMS.

Klasy 4 b T i 4 c T   wzięły udział w bardzo ciekawym spotkaniu z Prezesem firmy PLASMET. Uczniowie zapoznali się z historią firmy oraz stanowiskami, na które obecnie firma poszukuje pracowników. Maturzyści otrzymali też porcję cennych wskazówek, czym powinni się kierować szukając pracy. Pan Prezes przekazał również swoje spostrzeżenia dotyczące oczekiwań pracodawców w stosunku do kandydatów starających się o pracę.

Ponadto klasy IV Technikum i III Branżowej Szkoły I Stopnia spotkały się z przedstawicielami firm: FISKARS, LAUBER, MILAREX i KOSPEL. Firmy od wielu lat współpracujące z naszą szkołą, zaprezentowały swoje oferty pracy i przekazały informacje o warunkach zatrudnienia.

Doradcy zawodowi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Słupsku dla klas III Technikum przeprowadzili webinar dotyczący tworzenia własnej marki w Internecie; czyli tzw. zjawiska „personal branding”. Klasy IV Technikum wzięły natomiast udział w spotkaniach
z doradcami zawodowymi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku na temat wyboru kierunków studiów. Maturzyści otrzymali wiele źródeł, z których mogą czerpać informacje pomocne w podjęciu jednej z ważniejszych decyzji w życiu.

Uczniowie klasy 3 f B i 3 e B spotkali się z Dyrektorem Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Słupsku. Przyszli absolwenci zostali zapoznani z metodami rekrutacji stosowanymi przez pracodawców oraz otrzymali informacje w jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Cenną wskazówką było zwrócenie uwagi młodzieży na to, jak informacje, które na swój temat zamieszczają w sieci mogą wpłynąć na ich obraz potencjalnego pracownika.

Ostatnie spotkanie w ramach „Dni Kariery w MECHANIKU” dotyczyło skutecznych sposobów radzenia sobie ze zjawiskiem stresu przed egzaminem maturalnym. Wskazówek udzielił doradca zawodowy
z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Słupsku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom za poświęcony czas i ciekawe wystąpienia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się osobiście podczas V Targów Pracy w ZSMiL.

Kieruki w klasach na rok 2021/2022

moodle logo

SKARGI

mechanikYT

Mapa rewitalizacji miasta Słupska

mapa rewitalizacji

Współpraca

Logo Kospel
Logo OptiNav Sp. z o.o.
//poczatek widgetu dostepności //koniec widgetu dostępności