foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
59 842 48 31
sekretariat@mechanik.slupsk.pl

       

podreczniki2122 galeria rekrutacja22 plan lekcji BK 

konsultacje i kola matura dla rodzicow kuznia logo sow2

perspektywy 2020 ranking tarcza

librus

logo cke
portal edukacyjny 

Baner CMI

maly plakat EFS poziom A3 Supsk

projekt uczesie dobrze nauczac maly

Projekt zdalna szkola

logo

Erasmus 

Power

 

szkola z klasa

sus

MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH – patronat AMS STANIUK, CONTINENTAL AUTO, AUTO DIUG

Mechanik pojazdów samochodowych - to kierunek związany z obsługą pojazdów samochodowych. Wraz z rozwojem motoryzacji wzrosło zapotrzebowanie na rynku pracy na dobrze wykształconych fachowców z zakresu naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, obecnie produkowanych
z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Kształcący się w tym kierunku uczniowie stają się specjalistami z dziedziny naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, a także diagnostyki samochodowej.

Absolwent szkoły będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

 • użytkowania pojazdów samochodowych,
 • diagnozowania pojazdów samochodowych,
 • naprawiania pojazdów samochodowych,
 • kierowania pojazdami samochodowymi na poziomie umożliwiającym uzyskanie prawa jazdy kategorii B.

Osiągnięte procesie kształcenia kwalifikacje zawodowe, umożliwią absolwentowi prowadzenie działalności gospodarczej oraz podejmowanie pracy między innymi w:

 • stacjach obsługi i kontroli pojazdów samochodowych,
 • zakładach produkcyjnych i naprawczych pojazdów samochodowych,
 • salonach sprzedaży samochodów i instytucjach zajmujących się obrotem częściami samochodowymi,
 • przedsiębiorstwach transportu samochodowego,
 • przedsiębiorstwach doradztwa technicznego dotyczącego motoryzacji,
 • firmach zajmujących się likwidacją pojazdów samochodowych.

ELEKTROMECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH – patronat TOYOTA, MARKOS -dodatkowa specjalność wyposażenie łodzi.

Bardzo ciekawą propozycją dla osób, które pasjonują się motoryzacją jest wybór kształcenia
w zawodzie elektromechanika pojazdów samochodowych. Elektromechanik rozpoznaje elementy
i urządzenia elektryczne oraz elektroniczne w pojazdach, sprawdza ich stan techniczny, czyta schematy instalacji. Ponadto lokalizuje i usuwa uszkodzenia w układach elektronicznych pojazdów
z wykorzystaniem komputerowych urządzeń diagnostycznych. Oprócz tego wykonuje połączenia elektryczne oraz ocenia stan techniczny elementów i podzespołów elektrycznych w pojazdach, wykonuje montaż i demontaż instalacji oraz urządzeń elektrycznych i elementów układów elektronicznych oraz przeprowadza przeglądy techniczne instalacji elektrycznych.
Kierunek adresowany jest do osób, które chcą podjąć pracę w zakładach naprawy pojazdów samochodowych, stacjach obsługi i stacjach kontroli pojazdów.

Absolwent w zawodzie elektromechanik może podjąć pracę w:

 • zakładach naprawy pojazdów samochodowych;
 • stacjach obsługi i kontroli pojazdów samochodowych;
 • autoryzowanych stacjach obsługi samochodów;
 • zakładach produkcji samochodów i części zamiennych;
 • placówkach handlowych;
 • prowadzić własną działalność gospodarczą.

LAKIERNIK SAMOCHODOWY - patronat TROTON, CSV, NOVOL

Specjalność skierowana jest do osób, które chcą nabyć umiejętności w zakresie zabezpieczenia karoserii samochodu przed korozją, wygładzania nadwozia z chropowatości, malowania podkładowego, obsługi nowoczesnych kabin lakierniczych.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie lakiernik będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: przygotowania powierzchni do naniesienia powłok lakierniczych, nanoszenia powłok lakierniczych, wykonania renowacji powierzchni lakierowanej. Kierunek adresowany jest do osób, które chcą znaleźć zatrudnienie w halach fabrycznych lub prywatnych warsztatach lakiernictwa, np. w fabrykach mebli, warsztatach, fabrykach samochodowych.

Kierunek daje uprawnienia do: zabezpieczenia karoserii samochodu przed korozją, wygładzania nadwozia z chropowatości, malowania podkładowego, obsługi nowoczesnych kabin lakierniczych. Absolwent znajdzie pracę w: fabrykach samochodów, np. w SCANII, warsztatach samochodowych, będzie przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

MECHANIK MONTER MASZYN I URZĄDZEŃ – patronat KOSPEL, ZAKŁAD DOSKONALENIA ZAWODOWEGO 

Specjalność skierowana jest do osób, które chcą nabyć umiejętności w zakresie konserwacji, montażu, naprawy maszyn i urządzeń przemysłowych, budowlanych, pojazdów transportowych, mechanizmów precyzyjnych i aparatury chemicznej.

Kierunek daje uprawnienia do: konserwacji, montażu, naprawy maszyn i urządzeń, montażu, naprawy, konserwacji maszyn i urządzeń przemysłowych, budowlanych, pojazdów transportowych, mechanizmów precyzyjnych i aparatury chemicznej.

Absolwent znajdzie pracę w: zakładach usługowo-naprawczych, przedsiębiorstwach produkujących, montujących, remontujących maszyny, urządzenia i pojazdy budowlane, transportowe i rolnicze,
w zakładach przemysłu maszynowego i przetwórczego przemysłu metalowego.

 

KIEROWCA MECHANIK patronat PAULA FISH

Specjalność skierowana jest do osób, które chcą nabyć umiejętności w zakresie prowadzenia pojazdów samochodowych zgodnie z posiadanymi uprawnieniami oraz wykonywanie napraw pojazdów samochodowych.

Praca kierowcy mechanika polega na bezpiecznym transporcie ludzi lub towarów.

Kierowca mechanik wykonuje również czynności mające na celu utrzymanie samochodu w dobrym stanie technicznym przez cały okres jego eksploatacji. W przypadku wystąpienia awarii pojazdu podczas jazdy podejmuje się jego naprawy zgodnie z przewidzianą technologią lub wzywa specjalistyczny zespół naprawczy, gdy naprawa przekracza jego umiejętności i dostępny sprzęt techniczny, zabezpieczając jednocześnie odpowiednio miejsce zatrzymania pojazdu.

Wprowadzenia nowego zawodu „kierowca mechanik” wynika z obserwowanego deficytu kadr z wykształceniem zawodowym, które mogłyby zasilić rynek pracy w branży transportowej, tj. zapełnić lukę w wykonywaniu usług związanych z przewozem rzeczy. Osoby wykonujące ten zawód w przyszłości, jako wykwalifikowana kadra przedsiębiorstw transportowych, będą mogły znaleźć zatrudnienie na rynku pracy, na którym istnieje stałe zapotrzebowanie na pracowników posiadających uprawnienia kierowcy samochodu ciężarowego.

Kieruki w klasach na rok 2021/2022

moodle logo

SKARGI

mechanikYT

Mapa rewitalizacji miasta Słupska

mapa rewitalizacji

Współpraca

Logo Kospel
Logo OptiNav Sp. z o.o.
//poczatek widgetu dostepności //koniec widgetu dostępności