foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 59 842 48 31
sekretariat@mechanik.slupsk.pl

podreczniki1 galeria rekrutacja19 plan lekcjiBK 

konsultacje i kola matura klub rodzicow kuznia logo sow2

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo www UE EFSI 

 Miasto Słupsk realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Szkoła zawodowa
szkołą dobrego wyboru – podniesienie jakości edukacji w ponadgimnazjalnych szkołach
zawodowych w Słupsku”

 plakat EFS poziom A3 SupskOd 01 września 2016 r. do grudnia 2021 r. w Naszej Szkole realizowany jest projekt "Szkoła zawodowa szkołą dobrego wyboru – podniesienie jakości edukacji w ponadgimnazjalnych szkołach zawodowych w Słupsku", który finansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie poziomu zatrudnienia absolwentów szkół w mieście Słupsk jak i również zwiększenie szans uczniów na odniesienie sukcesu na rynku pracy, dostosowanie kompetencji zawodowych nauczycieli do wymogów rynku pracy, zwiększenie i usystematyzowanie współpracy szkół zawodowych z pracodawcami oraz szkołami wyższymi.

W ramach 

projektu zaplanowano doskonalenie kompetencji zawodowych nauczycieli (staże u pracodawców, kursy, szkolenia) oraz uczniów (staże i praktyki u pracodawców, kursy, szkolenia, wizyty studyjne).

W projekcie mogą wziąć udział uczennice i uczniowie z klas technik pojazdów samochodowych, technik mechanik, technik mechatronik, technik logistyk, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, lakiernik, mechanik monter maszyn i urządzeń oraz kierowca mechanik.

Wszystkich chętnych bardzo serdecznie ZAPRASZAMY.

Szczegółowych informacji udziela Pani wicedyrektor Anna Szymańska i Pani pedagog Justyna Surmacz.

Logo FE Program Regionalny UMWP logo www UE EFSI

ZAPROSZENIE DO WSPÓŁPRACY PRZY REALIZACJI PROJEKTU
W CHARAKTERZE PODMIOTÓW PRZYJMUJĄCYCH NA STAŻ

Dyrekcja Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych oraz Miasto Słupsk pełniące rolę Beneficjanta projektu „Szkoła zawodowa szkołą dobrego wyboru – podniesienie jakości edukacji w ponadgimnazjalnych szkołach zawodowych w Słupsku” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 zaprasza pracodawców oraz przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie miasta i powiatu słupskiego do zaoferowania odbycia 150 godzinnego stażu zawodowego uczestniczkom i uczestnikom projektu.

Zaproszenie kierowane jest do instytucji z otoczenia społeczno-gospodarczego szkół, w tym przede wszystkim w przedsiębiorstw lub pracodawców działających na obszarze, na którym znajduje się szkoła.

 1. Staże realizowane będą od maja 2017 do sierpnia 2021 roku.

 2. Zaproszenie ma charakter otwarty.

 3. Wniosek o dofinansowanie projektu przewiduje realizację następujących staży: 
  1. Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku – razem 410 osób z technikum oraz 200 uczniów ZSZ w zawodach (lakiernik, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik monter maszyn i urządzeń oraz kierowca-mechanik)
   • technik pojazdów samochodowych 
   • technik mechanik
   • technik logistyki 
   • technik mechatronik
 4. Wymiar czasu trwania każdego stażu wyniesie 150 godzin (musi być zrealizowany do końca każdego roku kalendarzowego).

 5. W ramach refundacji pracodawcy otrzymują 500 zł brutto na pokrycie kosztów oddelegowania pracownika do pełnienia przez niego funkcji opiekuna praktyk (na 6 osób).

 6. Uczniowie mają zapełniony zwrot kosztów dojazdu oraz zakupu odzieży ochronnej.

 7. Staż w zależności od organizacji pracy w przedsiębiorstwie może być realizowany w tygodniu po zakończonych zajęciach dydaktycznych bądź w soboty i niedziele w okresie wakacji lub dni wolnych od zajęć dydaktycznych.

 8. Szczegółowych informacji udziela Koordynator projektu wicedyrektor ZSMiL Anna Szymańska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania:

 

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo www UE EFSI 

Od 01 września 2016 r. do grudnia 2021 r. w Naszej Szkole realizowany jest projekt "Szkoła zawodowa szkołą dobrego wyboru – podniesienie jakości edukacji w ponadgimnazjalnych szkołach zawodowych w Słupsku", który finansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie poziomu zatrudnienia absolwentów szkół w mieście Słupsk jak i również zwiększenie szans uczniów na odniesienie sukcesu na rynku pracy, dostosowanie kompetencji zawodowych nauczycieli do wymogów rynku pracy, zwiększenie i usystematyzowanie współpracy szkół zawodowych z pracodawcami oraz szkołami wyższymi.

W ramach 

projektu zaplanowano doskonalenie kompetencji zawodowych nauczycieli (staże u pracodawców, kursy, szkolenia) oraz uczniów (staże i praktyki u pracodawców, kursy, szkolenia, wizyty studyjne).

W projekcie mogą wziąć udział uczennice i uczniowie z klas technik pojazdów samochodowych, technik mechanik, technik mechatronik, technik logistyk, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, lakiernik, mechanik monter maszyn i urządzeń oraz kierowca mechanik.

Wszystkich chętnych bardzo serdecznie ZAPRASZAMY.

Szczegółowych informacji udziela Pani wicedyrektor Anna Szymańska i Pani pedagog Justyna Surmacz.

20170524 10063624.05.2017 r. po raz kolejny grupa 10 uczniów kształcących się w zawodzie technik mechatronik wzięła udział w zajęciach na Politechnice Koszalińskiej na Wydziale Technologii i Edukacji.

Uczniowie zwiedzali sale wykładowe i laboratoryjne. Poznali stanowiska robotyki, napędów, miernictwa oraz obejrzeli pracownie pomp ciepła z solarami słonecznymi. Wykładowca zapoznał uczniów ze stanowiskami: cyfrowych pomiarów położenia liniowego, serwonapędu liniowego, przetwornikami siły i położenia, odległości i przemieszczenia, pomiaru temperatury i naprężeń. W pracowni robotyki uczniowie sami mogli zaprogramować robota Kawasaki (firmy Astor) do przenoszenia niewielkich elementów. Sterowali również dużym robotem przemysłowym firmy Fanuc Robotics S-420F z kontrolerami R-J, masa robota to 1600kg, a jego udźwig 120kg. Wykładowca przeprowadził wstępne szkolenie z obsługi tego robota i omówił parametry sprzętowe szafy sterowniczej. Uczniowie zapoznali się z jednym ze sposobów „uczenia” robota wykonywania poszczególnych zadań, używając do tego celu panelu sterującego Teach Pendan.

Beata Drobkiewicz

FOTOGALERIA

 

Zajecia na Politechnice Koszalinskiej17.05.2017 r. grupa 10 uczniów kształcących się w zawodzie technik mechatronik wzięła udział w zajęciach na Politechnice Koszalińskiej na Wydziale Technologii i Edukacji. Wykładowcy Politechniki przedstawili uczniom perspektywy interdyscyplinarnego kształcenia i prowadzenia badań w zakresie nowych technologii i nowoczesnych metod kształcenia.

Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z dziedziny robotyki i miernictwa, zwiedzali sale wykładowe i laboratoryjne. W salach można było zobaczyć m.in. roboty przemysłowe, stanowiska PLC do sterowania napędami, makiety domów inteligentnych., urządzenia i przyrządy miernicze.

Czytaj więcej...

MotoShow2017 Poznan 02Grupa 37 uczniów kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych, mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych oraz lakiernik wzięła udział w poznańskich Targach Motor Show 2017. Poznań Motor Show 2017 to najlepsze polskie targi motoryzacyjne. Na targi wybraliśmy się w piątek 7 kwietnia. Pobudka o 5 rano, aby wyruszyć wcześnie ze Słupska i spokojnie na godzinę 11 dotrzeć do Poznania ;). Na miejscu zrealizowaliśmy nasze wejściówki. Wyciągamy sprzęt foto i zaczynamy zwiedzanie – na przejście całości mamy niecałe trzy godziny. Targi składały się z części wystawowych - gdzie na dużych zadaszonych powierzchniach hal prezentowały się firmy z branży motoryzacyjnej.

Czytaj więcej...

mechanikYT

Mapa rewitalizacji miasta Słupska

mapa rewitalizacji

Współpraca