foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 59 842 48 31
sekretariat@mechanik.slupsk.pl

podreczniki galeria rekrutacja19 plan lekcjiBK 

konsultacje i kola matura klub rodzicow kuznia logo sow2

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

 Miasto Słupsk realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Szkoła zawodowa
szkołą dobrego wyboru – podniesienie jakości edukacji w ponadgimnazjalnych szkołach
zawodowych w Słupsku”

 Aktualny plakat EFSOd 01 września 2016 r. do grudnia 2021 r. w Naszej Szkole realizowany jest projekt "Szkoła zawodowa szkołą dobrego wyboru – podniesienie jakości edukacji w ponadgimnazjalnych szkołach zawodowych w Słupsku", który finansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie poziomu zatrudnienia absolwentów szkół w mieście Słupsk jak i również zwiększenie szans uczniów na odniesienie sukcesu na rynku pracy, dostosowanie kompetencji zawodowych nauczycieli do wymogów rynku pracy, zwiększenie i usystematyzowanie współpracy szkół zawodowych z pracodawcami oraz szkołami wyższymi.

W ramach 

projektu zaplanowano doskonalenie kompetencji zawodowych nauczycieli (staże u pracodawców, kursy, szkolenia) oraz uczniów (staże i praktyki u pracodawców, kursy, szkolenia, wizyty studyjne).

W projekcie mogą wziąć udział uczennice i uczniowie z klas technik pojazdów samochodowych, technik mechanik, technik mechatronik, technik logistyk, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, lakiernik, mechanik monter maszyn i urządzeń oraz kierowca mechanik.

Wszystkich chętnych bardzo serdecznie ZAPRASZAMY.

Szczegółowych informacji udziela Pani wicedyrektor Anna Szymańska i Pani pedagog Justyna Surmacz.

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

20180411 102356.jpg 14Dnia 11.04.2018r grupa 20 uczniów kształcących się w zawodzie technik mechatronik wraz z opiekunem Beatą Drobkiewicz wzięła udział w zajęciach laboratoryjnych na Politechnice Koszalińskiej na Wydziale Technologii i Edukacji. Wykładowcy Politechniki przedstawili uczniom perspektywy interdyscyplinarnego kształcenia i prowadzenia badań w zakresie nowych technologii i nowoczesnych metod kształcenia.

Czytaj więcej...

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

IMG 7318.JPG 7W dniu 6 kwietnia 2018r uczniowie naszej szkoły (Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku) uczestniczyli w wycieczce do Poznania (Moto Show). Głównym celem wyjazdu były odbywające się tam targi motoryzacyjne. Na miejscu zrealizowaliśmy nasze wejściówki, wyciągnęliśmy sprzęt foto i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Targi składały się z części wystawowych - gdzie na dużych zadaszonych powierzchniach hal prezentowały się firmy z branży motoryzacyjnej. Uczestnicy wycieczki mogli zapoznać się z nowościami motoryzacji jakie weszły na rynek światowy oraz modelami samochodów które wejdą do produkcji w 2019r. Na targach motoryzacyjnych brały udział znane osoby np. Grzegorz Duda z programu 101 napraw. Największą atrakcją cieszącą się dużym zainteresowaniem był nowy model Skody Vision z napędem elektrycznym ( prototyp).Na scenach w halach mogliśmy także obejrzeć szereg prezentacji oraz wysłuchać fachowych wykładów osób reprezentujących poszczególne firmy, odbyły się debaty i dyskusje m.in. na temat: „Samochody hybrydowe”, „Kierowca mechanik – zawód z przyszłością”. Scena gościła wybitnych ekspertów motoryzacji. Podczas targów odbywał się także XXII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, w którym wzięli udział nasi uczniowie z zawodu lakiernik. Mieli oni możliwość sprawdzenia swoich umiejętności zawodowych i poznania nowości motoryzacyjnych oraz innowacyjnych rozwiązań wprowadzanych w branży.

Czytaj więcej...

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

W ramach realizacji projektu nauczania zawodowego uczniowie klas IVL, IVLu, IIL pojechali na wycieczkę do Poznania. Pierwszym celem było zwiedzenie i zapoznanie się z funkcjonowaniem i działalnością centrum magazynowego firmy „Fresh Logistics” będącej częścią grupy Raben. Firma ta założona w 2002 r. jest dziś na polskim rynku transportowym potentatem, który specjalizuje się w kompleksowej obsłudze logistycznej produktów świeżych wymagających kontrolowanej temperatury od +2°C do +6°C oraz 0°C do +2°C (UltraFresh) w całym łańcuchu dostaw. Współpracuje ze wszystkimi działającymi na polskim rynku sieciami sprzedaży detalicznej. Biorąc z półki „Lidla”, „Biedronki” czy „Netto” lody, albo mrożone warzywa możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że dostarczyła go firma „Fresh Logistics”.

Czytaj więcej...

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

IMG 20180320 103034.jpg 1W dniu 20 marca 2018 roku grupa 20 uczniów z klas 2cT i 3cT, kształcących się w zawodzie technik mechatronik, wzięła udział w XXIV Targach Automaticon - Międzynarodowych Targach Automatyki i Pomiarów. W tym dniu, jak co roku, hale wystawiennicze zostały otwarte dla uczniów i studentów. Targi Automaticon są największym w Polsce profesjonalnym forum, na którym spotykają się producenci, kompletatorzy i odbiorcy automatyki przemysłowej.

Czytaj więcej...

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo www UE EFSI 

W latach 2016-2021 Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku realizuje projekt pod nazwą „Szkoła zawodowa szkołą dobrego wyboru – modernizacja i wyposażenie trzech ponadgimnazjalnych szkół zawodowych w Słupsku”. Wsparciem zostały objęte trzy szkoły ponadgimnazjalne (oprócz ZSMiL: Zespół Szkół Technicznych i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1) prowadzące kształcenie w ramach branż kluczowych, tj. ICT i elektronika, transport, logistyka i motoryzacja oraz sektor kreatywny. Przedsięwzięcie obejmuje doposażenie ww. szkół w sprzęt i materiały dydaktyczne, prace inwestycyjne (adaptacja i modernizacja sal dydaktycznych) oraz kształcenie ustawiczne.

W Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w ramach projektu przeprowadzono prace budowlane związane w z remontem dwóch sal dydaktycznych, klatki schodowej oraz nieużytkowanego dotychczas poddasza budynku szkoły w celu dostosowania go do utworzenia czterech nowych sal dydaktycznych. W wyniku zakupu wyposażenia dla ZSMiL, w narzędzia edukacyjne doposażone zostaną pracownie, w których kształcić się będzie młodzież w branżach: transport, logistyka i motoryzacja oraz ICT i elektronika. Koszt wyposażenia dla ZSMiL wyniesie 2 708 546,87 zł.

Czytaj więcej...

mechanikYT

Mapa rewitalizacji miasta Słupska

mapa rewitalizacji

Współpraca