foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
59 842 48 31
sekretariat@mechanik.slupsk.pl

       

baner podreczniki galeria baner rekrutacja 2023/2024 plan lekcji BK 

konsultacje i kola matura dla rodzicow OSR logo sow2

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

 Miasto Słupsk realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Szkoła zawodowa
szkołą dobrego wyboru – podniesienie jakości edukacji w ponadgimnazjalnych szkołach
zawodowych w Słupsku”

 Aktualny plakat EFSOd 01 września 2016 r. do grudnia 2021 r. w Naszej Szkole realizowany jest projekt "Szkoła zawodowa szkołą dobrego wyboru – podniesienie jakości edukacji w ponadgimnazjalnych szkołach zawodowych w Słupsku", który finansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie poziomu zatrudnienia absolwentów szkół w mieście Słupsk jak i również zwiększenie szans uczniów na odniesienie sukcesu na rynku pracy, dostosowanie kompetencji zawodowych nauczycieli do wymogów rynku pracy, zwiększenie i usystematyzowanie współpracy szkół zawodowych z pracodawcami oraz szkołami wyższymi.

W ramach 

projektu zaplanowano doskonalenie kompetencji zawodowych nauczycieli (staże u pracodawców, kursy, szkolenia) oraz uczniów (staże i praktyki u pracodawców, kursy, szkolenia, wizyty studyjne).

W projekcie mogą wziąć udział uczennice i uczniowie z klas technik pojazdów samochodowych, technik mechanik, technik mechatronik, technik logistyk, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, lakiernik, mechanik monter maszyn i urządzeń oraz kierowca mechanik.

Wszystkich chętnych bardzo serdecznie ZAPRASZAMY.

Szczegółowych informacji udziela Pani wicedyrektor Anna Szymańska i Pani pedagog Justyna Surmacz.

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

IMG 7318.JPG 7W dniu 6 kwietnia 2018r uczniowie naszej szkoły (Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku) uczestniczyli w wycieczce do Poznania (Moto Show). Głównym celem wyjazdu były odbywające się tam targi motoryzacyjne. Na miejscu zrealizowaliśmy nasze wejściówki, wyciągnęliśmy sprzęt foto i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Targi składały się z części wystawowych - gdzie na dużych zadaszonych powierzchniach hal prezentowały się firmy z branży motoryzacyjnej. Uczestnicy wycieczki mogli zapoznać się z nowościami motoryzacji jakie weszły na rynek światowy oraz modelami samochodów które wejdą do produkcji w 2019r. Na targach motoryzacyjnych brały udział znane osoby np. Grzegorz Duda z programu 101 napraw. Największą atrakcją cieszącą się dużym zainteresowaniem był nowy model Skody Vision z napędem elektrycznym ( prototyp).Na scenach w halach mogliśmy także obejrzeć szereg prezentacji oraz wysłuchać fachowych wykładów osób reprezentujących poszczególne firmy, odbyły się debaty i dyskusje m.in. na temat: „Samochody hybrydowe”, „Kierowca mechanik – zawód z przyszłością”. Scena gościła wybitnych ekspertów motoryzacji. Podczas targów odbywał się także XXII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, w którym wzięli udział nasi uczniowie z zawodu lakiernik. Mieli oni możliwość sprawdzenia swoich umiejętności zawodowych i poznania nowości motoryzacyjnych oraz innowacyjnych rozwiązań wprowadzanych w branży.

Czytaj więcej...

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

10W dniach 22 i 23 maja 2017 r. odbył się wyjazd edukacyjny do Gdańska w ramach projektu „Szkoła zawodowa szkołą dobrego wyboru – podniesienie jakości edukacji w ponadgimnazjalnych szkołach zawodowych w Słupsku”. Udział wzięło 32 uczniów klas logistycznych oraz dwóch opiekunów. Celem wyjazdu było zapoznanie się z funkcjonowaniem, organizacją, specyfiką pracy, systemami oraz technologią stosowaną w transporcie lotniczym i morskim.

Pierwszego dnia uczniowie mieli w programie zwiedzanie lotniska w Gdańsku. Na miejscu zostali podzieleni na dwie grupy. W pierwszej kolejności uczestnicy zwiedzali wieżę kontroli ruchu lotniczego. Zapoznali się z głównymi zadaniami jakimi zajmują się kontrolerzy, z technologią występującą na wieży, specyfiką pracy, ale również jak wygląda rekrutacja i szkolenie kontrolerów ruchu lotniczego.

Czytaj więcej...

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

20180411 102356.jpg 14Dnia 11.04.2018r grupa 20 uczniów kształcących się w zawodzie technik mechatronik wraz z opiekunem Beatą Drobkiewicz wzięła udział w zajęciach laboratoryjnych na Politechnice Koszalińskiej na Wydziale Technologii i Edukacji. Wykładowcy Politechniki przedstawili uczniom perspektywy interdyscyplinarnego kształcenia i prowadzenia badań w zakresie nowych technologii i nowoczesnych metod kształcenia.

Czytaj więcej...

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

IMG 20180320 103034.jpg 1W dniu 20 marca 2018 roku grupa 20 uczniów z klas 2cT i 3cT, kształcących się w zawodzie technik mechatronik, wzięła udział w XXIV Targach Automaticon - Międzynarodowych Targach Automatyki i Pomiarów. W tym dniu, jak co roku, hale wystawiennicze zostały otwarte dla uczniów i studentów. Targi Automaticon są największym w Polsce profesjonalnym forum, na którym spotykają się producenci, kompletatorzy i odbiorcy automatyki przemysłowej.

Czytaj więcej...

Kierunki w klasach na rok 2022/2023

moodle logo

SKARGI

mechanikYT

TikTok mechanika

Współpraca

Logo Kospel
Logo OptiNav Sp. z o.o.