foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
59 842 48 31
sekretariat@mechanik.slupsk.pl

podreczniki galeria rekrutacja22 plan lekcji BK 

konsultacje i kola matura dla rodzicow kuznia logo sow2

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

W ramach realizacji projektu nauczania zawodowego uczniowie klas IVL, IVLu, IIL pojechali na wycieczkę do Poznania. Pierwszym celem było zwiedzenie i zapoznanie się z funkcjonowaniem i działalnością centrum magazynowego firmy „Fresh Logistics” będącej częścią grupy Raben. Firma ta założona w 2002 r. jest dziś na polskim rynku transportowym potentatem, który specjalizuje się w kompleksowej obsłudze logistycznej produktów świeżych wymagających kontrolowanej temperatury od +2°C do +6°C oraz 0°C do +2°C (UltraFresh) w całym łańcuchu dostaw. Współpracuje ze wszystkimi działającymi na polskim rynku sieciami sprzedaży detalicznej. Biorąc z półki „Lidla”, „Biedronki” czy „Netto” lody, albo mrożone warzywa możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że dostarczyła go firma „Fresh Logistics”.

Po firmie oprowadzała nas pani wicedyrektor regionu Aleksandra Paszak. Mogliśmy zobaczyć pracę spedytorów, menagerów zarządzających flotą transportową oraz obserwować pracę w magazynie – chłodni, zapoznać się z procesem kompletacji i dekompletacji zamówionych produktów w tzw. Crossdocku. Jednym z punktów programu była rozmowa z młodymi pracownikami firmy, studentami, którzy opowiadali o wrażeniach z pracy i nauki zawodu w takim przedsiębiorstwie, zachęcali do podjęcia studiów logistycznych, rozpoczęcia stażu w takiej firmie jak Raben.

W drugim dniu wycieczka nasza udała się do serca polskiej logistyki czyli Instytutu Logistyki i Magazynowania. Obchodzący właśnie swoje 50-lecie instytut zajmuje się wielotorowymi badaniami z dziedziny logistyki. Np. projektuje magazyny, przeprowadza audyty logistyczne, wdraża standardy GS1, prowadzi badania w laboratoriach identyfikacji danych i urządzeń elektronicznych i kompatybilności elektromagnetycznej. A dla nas uczniów ważne jest także to, że zajmuje się redagowaniem i wydawnictwem podręczników dla uczniów i studentów. Oprowadzającym nas po terenie instytutu był autor podręcznika niemieckiego języka zawodowego dla logistyków pan Tomasz Janiak. Zwiedziliśmy również sąsiadującą z instytutem Wyższą Szkołę Logistyki. Nie zapomnieliśmy również o innych atrakcjach Poznania – zwiedziliśmy stare miasto z rynkiem i malowniczymi uliczkami, w samo południe oklaskiwaliśmy trykające się koziołki na ratuszowej wieży.

Nad i realizacją planu i bezpieczeństwem naszej wycieczki czuwali nauczyciele: Tomasz Szumiło i Igor Kuc- Mikłaszewicz. Tomasz Szumiło

FOTOGALERIA

 

moodle logo

SKARGI

mechanikYT

Mapa rewitalizacji miasta Słupska

mapa rewitalizacji

Współpraca

Logo Kospel
Logo OptiNav Sp. z o.o.
//poczatek widgetu dostepności //koniec widgetu dostępności