foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
59 842 48 31
sekretariat@mechanik.slupsk.pl

podreczniki galeria rekrutacja22 plan lekcji BK 

konsultacje i kola matura dla rodzicow kuznia logo sow2

Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2017_18/Port_lotniczy oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2017_18/Port_lotniczy oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

10W dniach 22 i 23 maja 2017 r. odbył się wyjazd edukacyjny do Gdańska w ramach projektu „Szkoła zawodowa szkołą dobrego wyboru – podniesienie jakości edukacji w ponadgimnazjalnych szkołach zawodowych w Słupsku”. Udział wzięło 32 uczniów klas logistycznych oraz dwóch opiekunów. Celem wyjazdu było zapoznanie się z funkcjonowaniem, organizacją, specyfiką pracy, systemami oraz technologią stosowaną w transporcie lotniczym i morskim.

Pierwszego dnia uczniowie mieli w programie zwiedzanie lotniska w Gdańsku. Na miejscu zostali podzieleni na dwie grupy. W pierwszej kolejności uczestnicy zwiedzali wieżę kontroli ruchu lotniczego. Zapoznali się z głównymi zadaniami jakimi zajmują się kontrolerzy, z technologią występującą na wieży, specyfiką pracy, ale również jak wygląda rekrutacja i szkolenie kontrolerów ruchu lotniczego.

Następnym punktem zwiedzania był terminal lotniczy i tu również uczniowie zapoznali się z poszczególnymi działami, specyfiką pracy oraz jak wygląda obsługa pasażerów. Tego samego dnia po zameldowaniu się w hostelu opiekunowie wraz z uczniami udali się na Skwer Kościuszki w Gdyni. Uczniowie poznali historię budowy miasta i portu w Gdyni następnie obejrzeli historyczne jednostki: niszczyciel ORP Błyskawica, żaglowiec Dar Pomorza oraz współczesne jednostki stojące przy nabrzeżu.

Drugiego dnia celem było zwiedzanie terminalu kontenerowego DCT w Gdańsku, który obecnie jest jednym z trzech największych terminali w Europie i jedynym nad Bałtykiem portem, do którego mogą przypływać największe oceaniczne kontenerowce. Tutaj również młodzież została podzielona na dwie grupy. Najpierw uczniowie zwiedzili dział operacyjny. Zapoznali się z głównymi zadaniami i celami zakładu oraz ze specyfiką pracy poszczególnych stanowisk. Następnym punktem programu było zwiedzanie placu składowego oraz magazynu, w którym formowano i rozformowywano jednostki ładunkowe, w tym przypadku kontenery. Na placu składowym uczniowie zapoznali się ze sprzętem transportu wewnętrznego, rodzajami kontenerów i procesem magazynowania, a następnie obejrzeli na nabrzeżu portowym jak wygląda proces załadunku i rozładunku statków.

Był to wyjazd niezwykle cenny z uwagi możliwość skorelowania teoretycznych zajęć w szkole z praktycznym funkcjonowaniem portu lotniczego i terminala kontenerowego.

{gallery rows=5 cols=3}2017_18/Port_lotniczy{/gallery}

moodle logo

SKARGI

mechanikYT

Mapa rewitalizacji miasta Słupska

mapa rewitalizacji

Współpraca

Logo Kospel
Logo OptiNav Sp. z o.o.
//poczatek widgetu dostepności //koniec widgetu dostępności