foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
59 842 48 31
sekretariat@mechanik.slupsk.pl

podreczniki galeria rekrutacja22 plan lekcji BK 

konsultacje i kola matura dla rodzicow kuznia logo sow2

Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2017_18/Moto_Show_2018r oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2017_18/Moto_Show_2018r oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

IMG 7318.JPG 7W dniu 6 kwietnia 2018r uczniowie naszej szkoły (Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku) uczestniczyli w wycieczce do Poznania (Moto Show). Głównym celem wyjazdu były odbywające się tam targi motoryzacyjne. Na miejscu zrealizowaliśmy nasze wejściówki, wyciągnęliśmy sprzęt foto i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Targi składały się z części wystawowych - gdzie na dużych zadaszonych powierzchniach hal prezentowały się firmy z branży motoryzacyjnej. Uczestnicy wycieczki mogli zapoznać się z nowościami motoryzacji jakie weszły na rynek światowy oraz modelami samochodów które wejdą do produkcji w 2019r. Na targach motoryzacyjnych brały udział znane osoby np. Grzegorz Duda z programu 101 napraw. Największą atrakcją cieszącą się dużym zainteresowaniem był nowy model Skody Vision z napędem elektrycznym ( prototyp).Na scenach w halach mogliśmy także obejrzeć szereg prezentacji oraz wysłuchać fachowych wykładów osób reprezentujących poszczególne firmy, odbyły się debaty i dyskusje m.in. na temat: „Samochody hybrydowe”, „Kierowca mechanik – zawód z przyszłością”. Scena gościła wybitnych ekspertów motoryzacji. Podczas targów odbywał się także XXII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, w którym wzięli udział nasi uczniowie z zawodu lakiernik. Mieli oni możliwość sprawdzenia swoich umiejętności zawodowych i poznania nowości motoryzacyjnych oraz innowacyjnych rozwiązań wprowadzanych w branży.

 

Targi w Poznaniu to również motocykle, skutery, ciężarówki, luksusowe kampery. Między halami odbywały się pokazy stuntu, drift, pościgi hybrydami. Na targach motoryzacyjnych uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać z nową techniką czyszczenia turbin samochodowych i ich regeneracji. Podczas targów motoryzacyjnych uczniowie korzystali ze specjalnych stanowisk na których można było wejść do pojazdu między innymi za symulować wypadek drogowy ( tzw. dachowanie) oraz siedząc na fotelu kierowcy z zapiętymi pasami przy prędkości 15 km/h odczuć reakcję zadziałania pasów bezpieczeństwa podczas wypadku.

Na targach motoryzacyjnych przedstawiono wiele samochodów różnych marek między innymi dwa modele Tesli – samochody elektryczne , które również cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. Oprócz wystawy samochodów uczniowie mogli zapoznać się z nową technologią dokonywania napraw blacharskich i lakierniczych. Wiele firm prezentowało różne narzędzia do demontażu łożysk , najnowsze laserowe wyważarki kół samochodowych oraz urządzenia laserowe do kontroli geometrii kół pojazdu. Jedna z firm zaprezentowała najnowszy model samochodu z napędem wodorowym.

Uczniowie zdobyli dodatkową wiedzę na temat nowej technologi we współczesnej motoryzacji i możliwości wykorzystania tej techniki w przyszłości. Według uczniów wycieczka była bardzo interesująca i dająca możliwość nabycia wiedzy , odpowiednich umiejętności oraz możliwość podnoszenia kwalifikacji w swoim zawodzie. Podsumowując targi Poznań Motor Show – atrakcji było tyle, że kilka godzin to za mało, aby obejrzeć wszystko. Dlatego na pewno wrócimy tam za rok!

{gallery rows=6 cols=3}2017_18/Moto_Show_2018r{/gallery}

moodle logo

SKARGI

mechanikYT

Mapa rewitalizacji miasta Słupska

mapa rewitalizacji

Współpraca

Logo Kospel
Logo OptiNav Sp. z o.o.
//poczatek widgetu dostepności //koniec widgetu dostępności