foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 59 842 48 31
sekretariat@mechanik.slupsk.pl

podreczniki galeria rekrutacja19 plan lekcjiBK 

konsultacje i kola matura klub rodzicow kuznia logo sow2

Logo FE Program Regionalny  UMWP logo EFS 

Zajecia na Politechnice Koszalinskiej17.05.2017 r. grupa 10 uczniów kształcących się w zawodzie technik mechatronik wzięła udział w zajęciach na Politechnice Koszalińskiej na Wydziale Technologii i Edukacji. Wykładowcy Politechniki przedstawili uczniom perspektywy interdyscyplinarnego kształcenia i prowadzenia badań w zakresie nowych technologii i nowoczesnych metod kształcenia.

Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z dziedziny robotyki i miernictwa, zwiedzali sale wykładowe i laboratoryjne. W salach można było zobaczyć m.in. roboty przemysłowe, stanowiska PLC do sterowania napędami, makiety domów inteligentnych., urządzenia i przyrządy miernicze.

Uczniowie sami mogli zaprogramować robota Kawasaki (firmy Astor) do przenoszenia elementów. Roboty Kawasaki posiadają szeroki wachlarz zastosowań w większości procesów produkcyjnych (paletyzacja, obsługa maszyn, spawanie, zgrzewanie, malowanie, mycie, klejenie oraz wiele innych), posiadają udźwig 2-1500 kg i zasięgu do blisko 4 m. W Polsce roboty przemysłowe najchętniej stosowane są jako końcówki linii produkcyjnych w aplikacjach paletyzacji i przenoszenia produktów, gdzie automatycznie układają produkty na paletach lub w opakowaniach zbiorczych.

Beata Drobkiewicz

FOTOGALERIA

 

mechanikYT

Mapa rewitalizacji miasta Słupska

mapa rewitalizacji

Współpraca