foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
59 842 48 31
sekretariat@mechanik.slupsk.pl

       

podreczniki galeria rekrutacja22 plan lekcji BK 

konsultacje i kola matura dla rodzicow kuznia logo sow2

Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2017_18/Ratyzbona oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2017_18/Ratyzbona oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

logo UE Wiedza

P1080153Pani Lidia Mielniczuk bierze udział w intensywnym kursie metodycznym języka niemieckiego dla nauczycieli. Szkolenie w ramach projektu „UCZĘ SIĘ DOBRZE NAUCZAĆ” jest możliwe dzięki programowi POWER SE i pozyskanemu dofinansowaniu z Funduszy Europejskich.
 
Pani Lidia już od tygodnia szkoli się przepięknej Ratyzbonie w Bawarii. Szkoła językowa nazywa się HORIZONTE Institut für Sprache, Kommunikation & Kultur. "Odświeżającym" kurs językowym dla nauczycieli j. niemieckiego (Auffrischungskurs für Deutschlehrer) okazał się bardzo interesujący i zaskakująco przydatny. Kurs trwa od 2 do 13 lipca.
 
Jest tylko jedna grupa nauczycieli j. niemieckiego, składa się z 9 osób z różnych krajów. Na zdjęciu od lewej są: Livia (Węgry), Monica (Anglia), Hanna (Polska), Alena (Czechy), Ildiko (Węgry), Eduardo (Brazylia), Lidia Mielniczuk (Polska), Gudrun (prowadząca zajęcia), Mariann (Węgry) i Giovanna (Włochy).
 
Zajęcia są intensywne i ciekawe, trwają od poniedziałku do piątku, od 9.00 do 15.00 lub 15.30, z godzinną przerwą obiadową. Rano codziennie jest blok zajęć językowych, na których "odświeżana" jest gramatyka i leksyka. Zajęcia są nastawione na dużą ilość konwersacji ze sobą i z prowadzącą zajęcia Gudrun, wymianę doświadczeń zawodowych, porównywanie systemu edukacyjnego w naszych krajach. Dyskutowane są aktualne problemy polityczne i kulturowe,  literatura niemiecka itp. 
 
Po przerwie obiadowej są codziennie różne zajęcia: szkolnictwo w Niemczech, aktywizujące metody nauczania j. niemieckiego, język młodzieżowy, realioznawstwo oraz fonetyka. Oczywiście nie zapomina się również o naszych projektach, każdy przedstawił temat swojego projektu i jego cele. Pani Lidia jako pierwsza powiesiła plakat na tablicy ogłoszeń, który w języku niemieckim informuje o tytule (Uczę się dobrze nauczać) i celu projektu oraz o środkach z Funduszy Europejskich POWER SE przyznanych naszej szkole na ten cel.
 
Codziennie po zajęciach szkoła organizuje kursantom wycieczki po mieście i okolicach. W tym tygodniu zwiedzili stare miasto, byli w muzeum Keplera, w browarze Kneitingen, w zakładzie produkcyjnym BMW (niesamowite wrażenia, uczniowie byliby zachwyceni, niestety nie wolno tam fotografować, więc załączam tylko zdjęcie sprzed bramy i link do oficjalnej strony zakładu https://www.bmwgroup-werke.com/regensburg/de.html).
Kursanci zwiedzili też przepiękny średniowieczny ratusz (wszystko w większości zachowało się oryginalne), Bamberg (ok. 2 h jazdy z Ratyzbony pociągiem). 
 
Przyszły tydzień również zapowiada się interesująco.
 

{gallery cols=3 rows=4}2017_18/Ratyzbona{/gallery}

Kieruki w klasach na rok 2021/2022

moodle logo

SKARGI

mechanikYT

Mapa rewitalizacji miasta Słupska

mapa rewitalizacji

Współpraca

Logo Kospel
Logo OptiNav Sp. z o.o.
//poczatek widgetu dostepności //koniec widgetu dostępności